Wybór adwokata, który będzie reprezentował nasze interesy, może okazać się zadaniem o wiele trudniejszym niż nam się początkowo wydawało. Bardzo często przekazujemy swój los w ręce adwokata, dlatego tak ważne jest to, aby wybrać dobrze. Czym się kierować podczas wyboru specjalisty od prawa? Na co zwrócić uwagę szukając adwokata w Warszawie?
Skuteczny adwokat, czyli jaki?
Otóż, dobry adwokat warszawa ma niewątpliwie dużą skuteczność w realizowaniu postawionych przez klienta celów. Taka osoba jest skuteczna w działaniu, skrupulatnie podchodzi do sprawy, dokładnie ją analizując. Bardzo ważne jest także to, aby adwokat był empatyczny i cierpliwy, w końcu będzie musiał tłumaczyć klientom skomplikowane akty prawne i przepisy. Nie każdy zdaje sobie z tego sprawy, ale relacja klient-adwokat jest kluczowa, jeśli chcemy, aby nasze sprawy potoczyły się tak, jak tego sobie życzymy. Czym kierować się podczas wyboru kancelarii? Chociaż kwestia pieniędzy jest dość istotna i niewiele osób ma nieograniczony budżet, to nie powinniśmy stawiać kosztów na pierwszym miejscu. Dobry adwokat z Warszawy niekoniecznie będzie najdroższy w stolicy, pamiętajmy, że cena nie zawsze idzie w parze z jakością usługi. Tak czy inaczej, obsługa prawna nie jest tania i trzeba przygotować się na dość wysokie koszty. Z drugiej strony nie można sugerować się wyłącznie ceną, gdyż możemy trafić na osobę, która nie będzie w stanie w odpowiedni sposób nam pomóc. Najważniejsze jest to, aby specjalista poważnie podchodził do sprawy i nie traktował nas szablonowo. Każda sprawa jest inna, więc trzeba dokładnie przeanalizować przypadek, przyda się także trochę empatii, dzięki temu będzie można lepiej zrozumieć klienta. Doświadczenie też robi swoje, choć ilość wygranych spraw w sądzie nie musi być duża, obecnie korzystniejszym rozwiązaniem jest rozwiązanie sporu na drodze przed sądowej. Dobry adwokat z Warszawy musi więc cechować się umiejętnościami negocjacyjnymi.
Pierwsze wrażenie
Przed podpisaniem umowy z wybranym adwokatem z Warszawy, warto spotkać się z nim osobiście. Oczywiście późniejsze spotkania mogą odbywać się przez internet, to bardzo wygodna opcja. Podczas konsultacji możemy przekonać się, jaki jest stosunek adwokata do naszej osoby, czy ma do nas szacunek i cierpliwość, aby wyjaśnić nam wszystkie zawiłości prawa. Chociaż teoretycznie wcale nie musimy lubić osoby, która będzie nas reprezentować w sądzie, warto byłoby nawiązać z nią nić porozumienia, wówczas będzie nam się współpracować lepiej, dzięki temu można też osiągnąć lepsze rezultaty. Gdy na pierwszym spotkaniu mamy wrażenie, że prawnik traktuje nas lekceważąco, nie ma dla nas czasu, traktuje nas bezosobowo, najlepiej nie decydować się na jego usługi. Tylko osoba w pełni zaangażowana w sprawę będzie w stanie nam pomóc.