Zanim implanty na dobre zagoszczą w naszej szczęce należy wiedzieć, że są one tytanowymi śrubami, które wkręca się w kość. Gdy już dojdzie do wygojenia miejsca implantacji, wszczep pozwala na umieszczenie na nim protetycznej konstrukcji, a dokładnie korony lub mostu. Najważniejszym celem jest to, aby doprowadzić do tzw. osteointegracji, która to jest procesem trwałego zespolenia się kości z wszczepionym implantem.

Kiedy usunięcia zęba jest nieuniknione i wymaga się, aby zastosowane były implanty Warszawa będzie najlepszym rozwiązaniem, aby właśnie tam poszukać dobrego gabinetu, gdzie spotkamy się z usługami najwyżej jakości. Niemożliwe może okazać się odnalezienie oferty, którą cechuje zarówno wysoka jakość świadczeń oraz niska cena, dlatego będzie to kwestia indywidualna. Aby jednak nie ryzykować wyjątkowo niekorzystnych ofert, warto zorientować się w Internecie czytając rekomendacje i opinie poprzednich klientów.

O charakterystyce implantów zębowych – właściwości, budowa, rozmiary

Przy produkcji implantów zębów, wykorzystywany jest głównie czysty tytan. To srebrzystoszary metal, który jest jednocześnie niebywale odporny na korozję, a dodatkowo świetnie tolerowany przez organizm człowieka. Chociaż najczęściej spotkamy czystą postać tytanu, niekiedy posiada on domieszkę wanadu lub aluminium. Stosowane są również implanty cyrkonowe, które są z kolei dobrym wyjściem, jeśli zależy nam na wyjątkowych efektach estetycznych. Kształt implantów jest cylindryczny, a w kwestii rozmiarów przyjmuje się, że zakres długości to 7-20mm, a średnicy 3-7mm.

Co powinniśmy wiedzieć, zanim zdecydujemy się na zabieg implantacji?

Zabieg przy zastosowaniu zębowych implantów uznawany jest za dość skomplikowany, a dodatkowo specyficzny, dlatego nie każdy będzie mógł z niego skorzystać. Warunkiem będzie wykluczenie listy przeciwwskazań, aby leczenie było w pełni bezpieczne. Wyeliminowane z zabiegu na pewno są wszyscy cierpiący na choroby psychiczne oraz niektóre schorzenia ogólne, a także narkomanię i alkoholizm. W wypadku nieprawidłowej jakości bądź ilości kości, zabieg również będzie stał pod znakiem zapytania. Jeśli borykamy się z cukrzycą, albo też nałogowo palimy papierosy, mogą pojawić się pewne komplikacje, dlatego będziemy zobowiązani do specjalnego przygotowania się.

Prężny rozwój chirurgii sprawił, że obecnie nie ma już dużego problemu w wypadku złych warunków anatomicznych. Możliwa jest zatem odbudowa kości, wraz z usadowieniem w tym miejscu implantu. To żuchwa przejawia najlepsze warunki do implantacji, a wszczep szczególnie dobrze przyjmie się w jej przedniej części, a także w okolicach siekacze i przedtrzonowców. Niezależnie od tego, z jakim ubytkiem się borykamy, implantologia będzie dla nas rozwiązaniem. Istotne jest natomiast, by nie wszczepiać implantów w takiej samej liczbie, jak ilość braków. Wymaga się bowiem precyzyjnego rozplanowania, co pozwoli na zastosowanie protez w formie mostów.

Najpierw badania, a później zabieg

Bez względu na stan pacjenta i kondycję jego szczęki, zawsze wymaga się przeprowadzenia obowiązkowych badań, które dadzą gwarancję specjaliście, że podczas zabiegu nie dojdzie do żadnych komplikacji. Z pewnością nie obędzie się bez ogólnych lekarskich badań, czyli np. płytki krwi, OB., morfologia, czas krzepnięcia i krwawienia, a także poziom glukozy i cholesterolu we krwi. Co więcej, czasami stomatolog zleci nam wykonanie panoramicznego RTG, a także poddane się tomografii komputerowej.

By admin