Utrata zęba to wbrew pozorom istotna zmiana w naszym organizmie, stąd w takim wypadku, zaleca się natychmiastową reakcję i leczenie implantami zębowymi. Jako, że sposób ten stosuje się od przeszło pięćdziesięciu lat, stał się on wysoce rozwinięty, a także najbardziej fizjologiczny. Chociaż wiadomo, że implantologia jest wysoce skuteczna, warto jednak posiadać o niej pewną wiedzę, dzięki której rozwiejemy wszelkie wątpliwości z do zabiegu.
Jeśli myślimy, że uda się nam zaoszczędzić na implantacji, możemy bardzo się przeliczyć. Nie jest to na pewno zabieg, na który może sobie pozwolić każdy. Osoby z ograniczonym budżetem, powinny zatem dokładnie zapoznać się z cennikami, które można np. odnaleźć w Internecie. Jeśli zamieszkujemy stolicę, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę: implanty Warszawa cennik, a dzięki temu poznamy najpopularniejsze gabinety w naszej okolicy i dowiemy się, jaki wydatek czeka nas przy poszczególnych usługach. W sieci odnajdziemy również wiele opinii, ocen i rekomendacji od pacjentów, którzy zabieg mają za sobą.
Implanty, a zęby naturalne – najważniejsze informacje
Okazuje się, że należy posiadać 32 zęby, aby nasz organizm mógł prawidłowo funkcjonować. Sporo osób ma niestety wiele problemów związanych z wadami zgryzu. Zwykle to brak miejsca na pełne uzębienia sprawia, że owe wady występują. Warto wiedzieć, że to ewolucja doprowadziła do nieznacznego zmniejszenia się szczęki człowieka, a w konsekwencji już każdy kto ma 28 zębów, może mówić o posiadaniu pełnego uzębienia.
W wyniku różnych okoliczności, może dojść do utraty zębów. Zwykle to nieleczona paradontoza, miejscowe i ogólne urazy, a czasami też nieodpowiednia higiena jamy ustnej. W naturze nie mogą występować jakiekolwiek braki, dlatego każda funkcji utraconego zęba, musi być przejęta przez te pozostałe. Może to niestety prowadzić do miejscowych przeciążeń. Pamiętajmy, że nawet jeśli utracimy tylko jednego zęba, musimy spodziewać się poważnych konsekwencji, a ucierpią na tym nie tylko nasze przeciwstawne oraz sąsiadujące zęby.
Niekompletne uzębienie jest zwykle przyczyną licznych komplikacji, które mogą dotyczyć skroniowo-żuchwowych stawów, a nawet i do zmian w nerwowo-mięśniowym układzie karku oraz szyi. Inaczej mogą zacząć wyglądać policzki, a także układ ust. Ludzki organizm za wszelką cenę chce wypełnić powstałe luki, dlatego próbuje wysuwać i przesuwać zęby.
Jeśli na daną kość nie przenoszone są fizjologicznie jakiekolwiek siły, może ona zacząć zanikać. Stanie się wówczas nie tylko cieńsza, ale też znacznie spadnie jej wartość po kątem kształtu i budowy. W wyniku tego, odbudowa zęba może okazać się utrudniona. Dziś rozwiązaniem będzie specjalistyczna implantologia, która jest metodą najbardziej fizjologiczną.
Implanty zębowe – co można o nich powiedzieć?
Zgodnie z licznymi definicjami, implanty znane są jako sztuczne zamienniki naturalnych korzeni zębowych. Materiałem wykorzystywanym do ich produkcji jest najczęściej czysty tytan. Ich kształt, najczęściej kojarzy się pacjentom z walcem o porowatej lub gwintowanej powierzchni. W momencie, kiedy implant zostanie już wszczepiony, powinno dojść do procesu osteointergacji, czyli połączenia się kości z implantem na stałe. Dzięki wszczepom, możliwe stanie się przeniesienie sił szczęki prosto na kość.