Do adwokata w Warszawie można udać się po poradę prawną lub stałą obsługę prawną. Może również reprezentować nas w sądzie czy przed organami ścigania. W jakich sprawach warto się do niego zwrócić i jak przygotować się na pierwsze spotkanie w kancelarii adwokackiej?

Kiedy możesz zgłosić się do adwokata w Warszawie?

Adwokat Warszawa może być pomocny w każdej sprawie, związanej z którąś z dziedzin prawa. Najczęściej kojarzymy jego usługi z rozwodami lub sprawami karnymi, jednak zakres jego działalności jest bardzo szeroki. Wbrew pozorom jest potrzebny nie tylko w wyjątkowych sytuacjach, ale również w wielu codziennych sprawach.

Do kancelarii adwokackiej możesz zgłosić się zawsze, jeśli tylko potrzebujesz fachowej porady prawnej lub zależy Ci na stałej obsłudze prawnej. Adwokaci zajmują się zazwyczaj takimi dziedzinami, jak:

– prawo karne,

– prawo cywilne,

– prawo administracyjne,

– prawo pracy.

Mogą zajmować się dochodzeniem wierzytelności, ochroną dłużników, sprawami rozwodowymi i o alimenty, sprawami spadkowymi, dotyczącymi nieruchomości, prawem konsumenckim i wieloma innymi zagadnieniami. Niezależnie od problemu, warto zgłosić się do adwokata – wyjaśni on obowiązujące przepisy prawa, udzieli profesjonalnej porady, pomoże w sporządzeniu potrzebnych dokumentów oraz w razie potrzeby będzie reprezentował klienta przed sądem podczas postępowania związanego ze sprawą.

Jak przygotować się do pierwszego spotkania z adwokatem?

 Adwokat w Warszawie może udzielić profesjonalnego wsparcia we wszystkich sprawach związanych z prawem. Aby pierwsze spotkanie w kancelarii było jak najbardziej owocne, warto odpowiednio się do niego przygotować. Oczywiście nie jest to obowiązkiem i możemy wstępnie spotkać się ze specjalistą, aby pomógł nam w ustaleniu najważniejszych dla sprawy informacji, jednak wcześniejsze przygotowanie przyspieszy konsultacje i sprawi, że adwokat będzie mógł sprawniej udzielić nam pełnej porady.

Przede wszystkim powinniśmy skupić się na podstawowej charakterystyce sprawy. Dobrze ułożyć sobie wcześniej w głowie jej podstawy i główne motywy oraz najważniejsze informacje, dzięki czemu będziemy w stanie przedstawić ją w sposób uporządkowany, nie pomijając żadnych istotnych kwestii.

Najlepiej zapisać sobie dane, które mogą nam wypaść z głowy, jak daty, nazwiska, nazwy miejscowości itp. Dzięki temu o niczym nie zapomnimy, a podczas spotkania najważniejsze informacje będziemy mieli cały czas pod ręką.

Bardzo ważne jest też przygotowanie odpowiednich dokumentów, które mogą być potrzebne adwokatowi do pełnego zapoznania się ze sprawą, a także w dalszym postępowaniu, jeśli toczy lub będzie się toczyła sprawa w sądzie. To, jaka dokumentacja będzie potrzebna, zależy od charakteru sprawy – w każdym przypadku mogą występować różnice, dlatego jeśli nie jesteśmy pewni, co może się przydać, najlepiej wziąć ze sobą wszystkie dokumenty powiązane z daną sytuacją. Na miejscu adwokat pomoże stwierdzić, co rzeczywiście będzie najbardziej przydatne.

Przykładowo, jeśli chcemy skorzystać z pomocy adwokata w Warszawie przy rozwodzie lub sprawie dotyczącej alimentów, warto przygotować akt ślubu, akty urodzenia dzieci, dokumenty potwierdzające koszty utrzymania i wychowania dzieci (np. faktury za ubrania, artykuły szkolne, dokumenty potwierdzające wysokość czynszu za mieszkanie itp.), umowy o pracę czy zaświadczenia o zarobkach.

Jeśli dokumentacja jest bardzo obszerna, adwokat może potrzebować chwili na zapoznanie się z jej treścią – w takiej sytuacji warto zeskanować dokumenty i przesłać je wcześniej za pomocą poczty mailowej, uzgadniając to z kancelarią.

By admin