W czasach telewizji i Internetu, codziennie widzimy idealnie szczupłych ludzi, co powoduje, że sami chcemy wyglądać tak samo. Jeśli ktoś boryka się z problemem nadwagi, szuka dobrego rozwiązania, które pomoże mu osiągnąć ten wyznaczony cel i wyglądać lepiej. Decydują się wtedy na różne metody odchudzania, chociażby zaczynają stosować tabletki na odchudzanie. Często jednak wiele osób zapomina, że oprócz działania odchudzającego, niektóre z takich środków wywołują również skutki uboczne. Ponadto, nie każdy może je zażywać. W jakich przypadkach trzeba unikać stosowania preparatów na odchudzanie? Jakie skutki uboczne mogą spowodować? I co się stanie jeśli przesadzimy z ilością spożywanych tabletek? Przed rozpoczęciem terapii odchudzającej z zastosowaniem określonych środków dobrze byłoby znaleźć odpowiedzi na te wszystkie pytania, żeby przypadkiem z niewiedzy nie zrobić krzywdy swojemu organizmowi i nie wyrządzić szkód, które ciężko będzie naprawić albo których już się nie da później naprawić.

Niestety, zdarza się, że kobiety ciężarne zaczynają używać różnego rodzaju tabletek na odchudzanie. Ale przecież w ich wypadku stosowanie takich tabletek nie ma sensu. I co gorsza, może stać się katastrofalne w skutkach. Jeśli kobieta ciężarna zażywa środki na odchudzanie, może zaszkodzić zarówno sobie, jak i dziecku. Produkty takie mogą doprowadzić do wcześniejszego porodu, a co z tym związane, do wszelkich związanych z tym komplikacji. Istnieje zagrożenie, że dziecko przyjdzie na świat z za małą wagą urodzeniową lub pewnymi defektami fizycznymi, których zazwyczaj nie da się wyleczyć. Ostrożność muszą zachować też kobiety karmiące piersią. W ich wypadku stosowanie preparatów na odchudzanie może powodować problemy z produkcją pokarmu.

Inną sytuacją w której przyjmowanie tabeletek na odchudzanie nie jest wskazane są różnego rodzaju choroby, takie jak chociażby: cukrzyca, nowotwory, choroby serca i wątroby, nadciśnienie czy słaby układ odpornościowy. W wypadku tego typu schorzeń, przed zastosowaniem środków na zmniejszenie wagi, należy skonsultować się z lekarzem.

Nawet jeśli kogoś nie dotyczą wspomniane wyżej sytuacje, przed zastosowaniem leku na odchudzanie powinien pomyśleć nad ewentualnymi skutkami ubocznymi. Dużą ostrożność powinno się zachować w wypadku tabletek na odchudzanie, które mają w swoim składzie efedrynę, sibutraminę, kwas linolowy, chitozan czy też duże ilości kofeiny. Trzeba też unikać produktów, które są zakazane w Unii Europejskiej, ale łatwo dostępne w Internecie. Jeśli suplementy, które ktoś przyjmuje będą niewłaściwie dobrane lub przyjmowane w zbyt dużych ilościach, mogą wywołać wiele groźnych zmian w organizmie, a nawet doprowadzić do uszkodzenia narządów wewnętrznych. Ponadto mogą wywołać takie problemy jak bezsenność, biegunka, wymioty, zatrucie, podwyższenie ciśnienia, stany depresyjne i zaburzenia pracy serca. W skrajnych wypadkach mogą prowadzić do zawału serca czy udaru mózgu. Tak więc stosowanie środków odchudzających nie może byś sprawą, do której podchodzimy lekko, bez wcześniejszego jej przemyślenia.

By admin