Planujesz otworzenie własnej działalności, która będzie opierać się na sprowadzaniu zagranicznych towarów? Rozwiązanie to zyskuje na coraz większej popularności, a co najważniejsze doskonale się sprawdza. Zanim jednak podejmiesz pierwsze kroki przed wprowadzeniem produktów, na które nałożony jest podatek akcyzowy, koniecznie zapoznaj się z pojęciami, jakimi są: banderolą i skład podatkowy.

Banderole – czym są i na jakich produktach muszą się znaleźć?

Banderole są opaską naklejoną na produkty, która świadczy o tym, że producent lub importer dokonał wszelkich formalności związanych z opłaceniem podatku akcyzowego, którym zostały objęte niektóre z wyrobów. Banderole możemy podzielić na podatkowe i legalizacyjne. Na ich powierzchnię naniesione są najważniejsze informacje takie jak oznaczenie serii, numer ewidencyjny, dane o rodzaju i ilości wyrobu, a także rok produkcji. Z pewnością każdy z nas choć raz w życiu miał do czynienia z banderola naniesioną na wyroby alkoholowe lub tytoniowe.

Co mają wspólnego banderole ze składami podatkowymi?

W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszą się składy podatkowe. Zakresem świadczeń firm decydujących się na ich utworzenie jest przede wszystkim pomoc w sprowadzaniu wyrobów alkoholowych oraz olejów smarowych. Nie mogło więc zabraknąć pomocy w zakresie uzyskiwania banderoli podatkowych lub legalizacyjnych. Czym jednak jest sam skład podatkowy? Jest to miejsce, w którym wyroby akcyzowe są najczęściej magazynowane. Może się również zdarzyć, że w składzie podatkowym wyroby są produkowane lub przeładowywane. Największą zaletą tego miejsca, która sprawia, że wielu przedsiębiorców decyduje się na skorzystanie z niego jest procedura zawieszenia poboru akcyzy, która obowiązuje w składzie podatkowym. Firmy decydujące się na uruchomienie składu podatkowego pomagają swoim klientom na każdym etapie wprowadzania wyrobu do obrotu w kraju. Jeśli dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z importem, koniecznie zapoznaj się z możliwościami tego miejsca.

By admin